NYMBURK NEBUDE HRÁT VTB LIGU

NYMBURK NEBUDE HRÁT VTB LIGU

Po pěti sezonách v mezinárodní VTB lize se vedení ČEZ Basketball Nymburk rozhodlo nepřihlásit klub do dalšího ročníku. Český šampion se tak bude plně soustředit na FIBA Champions League a na účast v domácí Kooperativa NBL, kde Nymburk odehraje kompletní program.

Na sobotním zasedání v moskevském hotelu Four Seasons oznámila Rada VTB ligy složení nadcházejícího ročníku. Mezi čtrnácti účastníky poprvé po pěti letech chybělo jméno českého zástupce. Nymburk se do prestižní soutěže nepřihlásil.


„Na příští sezonu jsme přihlášku do VTB ligy nepodali. Důvodem jsou vysoké náklady spojené s účastí v soutěži. Je s tím spojené i to, že v domácí lize se v následující sezóně zúčastníme kompletního programu. VTB liga však měla o naše setrvání velký zájem, kvůli čemuž, a také s přihlédnutím k naším úspěchům v soutěži, máme dveře zpět otevřené,“ oznámil člen vedení Nymburka Ondřej Šimeček.


Nymburk tak končí v soutěži se vztyčenou hlavou. Ve své poslední sezoně ve VTB lize se poprvé probojoval do play off, ve kterém letos sehrál památnou čtvrtfinálovou sérii s CSKA Moskva. Ruský gigant, který o týden později vyhrál Euroligu, měl se skvěle hrajícím Nymburkem velké problémy a ačkoliv zvítězil 3 – 0 na zápasy, musel pokaždé bojovat naplno až do konce.


Na štítě Nymburka ale v minulé sezoně zůstal další ruský účastník Final Four Euroligy Lokomotiv Kubáň Krasnodar. V minulosti dokázali Polabané v této soutěži také porazit velkokluby jako CSKA Moskva, Nižnyj Novgorod nebo Lietuvos Rytas. Kromě Nymburka hostily domácí zápasy týmu v soutěži i velké haly v Praze a Pardubicích.

 
vloženo: 16.07.2016 14:22 / přečteno: 5023x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.