ÚSPĚŠNÉ TÝMY U14 a U15

ÚSPĚŠNÉ TÝMY U14 a U15

Vynikající úspěch dosáhla obě žákovská družstva do čtrnácti i patnácti let. Obě hrála žákovskou ligu a obě postoupila do celostátní extraligy. V pátek před vánoci se obě družstva se svými trenéry sešla na slavnostní večeři v hotelu Postřižiny (foto ve fotogalerii).

Po základní části se týmy rozdělily do dvou skupin, ty horší týmy pokračují v lize, ty nejlepší čtyři z každé skupiny odehrají extraligu, do které se započítávají výsledky s příslušnými týmy dané skupiny základní skupiny. V kategorii U15 byla vytvořena jedna skupina o 12 účastnících, v kategorii U14 dvě po osmi. Do závěrečného turnaje FINAL-8 postupuje u kategorie U15 prvních osm týmů z extraligy. V kategorii U14 je postup do závěrečného turnaje FINAL-8 složitější. Po odehrání zápasů extraligy z každé ze dvou skupin následují vyřazovací souboje. Vítězové základních skupin extraligy se utkají o pořadatelství MČR na dva zápasy. První zápas se neprodlužuje, druhý zápas se prodlužuje jen v případě rovnosti v součtu obou zápasů. Družstva na 2. – 7. místě se utkají o postup na MČR (křížem napříč skupinami 2-7, 3-6, 4-5) na tři vítězné zápasy v režimu 2 – 2 – 1.

 
Jak postupovala jednotlivá družstva?
 

Starší žáci U15 si počínali ve své skupině ligy velice dobře. Prohráli jen dva zápasy s lídrem z Liberce, přičemž druhý zápas na domácí palubovce se prodlužoval. Nymburští hráči si tak do základní skupiny přenesli čtyři vítězství a zahajuje ze třetího místa za bezkonkurenčními týmy USK Praha a Kondorů Liberec.


Tabulka základní části ligy.

 Tabulka U15
 

Mladší žáci U14 si postup zabezpečili ve druhé polovině základní skupiny. Po první polovině bylo jasné, že konkurentem na postup je družstvo BC Kolín. V polovině na tom byli o trochu lépe kolínští basketbalisté, kteří při shodném počtu bodů ze vzájemných zápasů porazili Nymburk doma o pět a v Nymburce prohráli jen o tři. Při rovnosti bodů by tedy čtvrté místo patřilo Kolínu.

Ve druhé polovině však nejprve Kolín nečekaně klopýtl v Pelhřimově, čím při předpokládaném vývoji znamenalo postup Nymburka. Naši hráči však neponechali nic náhodě a v posledních čtyřech kolech už brali jen vítězství a to i nad vítězem skupiny Pardubicemi, tak nad druhým v pořadí SAM BŠM Brno.


Tabulka základní části ligy.

Tabulka U14 
 

Oběma týmům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších bojích extraligových skupin. 

 
vloženo: 25.12.2014 21:15 / přečteno: 3535x
 
« Zpět

18.02.2018    17:30hNejbližší zápas

BK JIP PardubiceČEZ Basketball Nymburk
SoupeřBK JIP Pardubice
Kde hrajemeSportovní hala Na Střelnici, Svitavy
DružstvoA tým
SoutěžČeský pohár
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
   12 3 4
56 789 10 11
1213 141516 17 18
19202122232425
2627 28    
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
EŽP
AVE
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
J&T banka
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.