MISTROVSTVÍ ČR ZAČÍNAJÍ

MISTROVSTVÍ ČR ZAČÍNAJÍ

Včera vstoupil první náš tým do závěrečné fáze sezony. Šest z osmi týmů se už probojovalo nebo kvalifikovalo do závěrečných bojů, ať je to Mistrovství republiky nebo Národní finále.

Dnes by se měl do Final Four probojovat ze čtvrtfinále i vítěz základní části extraligy – kadeti U17 kteří hrají třetí zápas v Prostějově dnes od 14:00. Vzhledem k předchozím výsledkům by to mělo být bez větších problémů. Díky tomu, že vyhráli extraligu, budou závěrečný turnaj pořádat v polovině května v hale na Komendě.

 

Připomeňme si krátce, jak se jednotlivé týmy dostaly do závěrečných fází. Junioři U19 skončili v extralize druzí za USK Praha, se kterým prohráli v obou zápasech, ale vzhledem k ostatním výsledkům bylo USK první jen díky lepšímu vzájemnému skóre. Ve čtvrtfinále se trochu trápili se sedmým Prostějovem, ve kterém však hrají tři velice dobří hráči Váňa, Nábělek a Szabo, jež v průběhu sezony kvůli zranění dlouho stáli, a proto se Prostějov pod vedením Petera Bálinta umístil tak nízko. Naši hráči vyhráli nakonec 3:1 na zápasy. Final Four se bude hrát na Folimance na konci dubna. 

 

Mezi závěrečnou osmičku nejlepších týmů v kategorii U14 se probojovali možná trochu nečekaně, ale zaslouženě mladší žáci U14. Ti měli cestu dvoustupňovou. Nejprve museli skončit do druhého místa v lize, aby se probojovali do extraligy. To se povedlo a v extralize zjišťovalo postup na Mistrovství ČR umístění do čtvrtého místa. Pochopitelně v extralize už byly zápasy podstatně těžší, ale přesto se naši hráči do Final 8 dostali.

 

Mistrovství ČR pro kategorii U14 již v Brně začalo ve čtvrtek. První den naši hráči prohráli pouze o dvanáct bodů se Sojkami Pelhřimov, s týmem, který ani jednou v extralize neprohrál. V utkání naši žáci nenašli recept na lépe hrající soupeře a prohráli 75:63, což je ale velice dobrý výsledek.

 

Starší minižáci U13 se potřebovali stát Přeborníky kraje, protože jen takový tým měl šanci hrát Národní finále. V krajské soutěži bylo tohoto roku více než polovina týmů „mimo soutěž“, protože měla na soupisce i starší hráče. Naši Akademici však v redukované tabulce byli nejlepší a po zásluze si vybojovali postup do Prahy, kde se Národní finále první květnový víkend koná.

 

Dvě nejmladší kategorie U12 a U11 hrály nepostupovou soutěž, to znamená, že na Národní finále jim nepomůže vítězství v Přeboru kraje, ale musí si účast vybojovat v kvalifikaci. Ve Středočeském kraji se do kvalifikace v obou kategoriích přihlásil pouze Kolín. V každé kategorii se hrály čtyři zápasy, dva doma a dva venku. Je potěšující, že všech osm zápasů jsme vyhráli a na Národní finále se kvalifikovali. Pro kategorii U11 začalo Finále dnes v Pardubicích, o rok starší minižáci začínají o týden později v Plzni. 

 
vloženo: 21.04.2017 14:03 / přečteno: 2063x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.