Aktualita | OHLÉDNUTÍ ZA ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ
OHLÉDNUTÍ ZA ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ

OHLÉDNUTÍ ZA ZÁKLADNÍ ČÁSTÍ

Po čtyřech měsících skončila základní část Basketball Champions League. Dneska ještě před obědem se dozvíme jméno osmifinálového soupeře a návdavkem i dvojici potenciálních soupeřů do čtvrtfinále, abychom se měli v případě postupu na co těšit.

Hráče nechává los relativně v klidu a v době jeho průběhu budou mít právě střelecký trénink před večerním zápasem s Jindřichovým Hradcem. Většina hráčů pragmaticky udávala jako jednoho z nejlepších soupeřů Oldenburg. Pravděpodobně mají cestování letadlem, jak se říká plné zuby. „Tam by se jelo autobusem,“ znělo nejčastěji při odůvodnění volby. Při tom, jak málo byli v letošní sezoně doma, se to dá pochopit. Cesta autobusem znamená, že se na návrat vydají hned po zápase, přes noc se přesunou do Česka a mají alespoň půl dne k dobru. Bílou vránou byl Dardan Berisha. „Já bych nejraději PAOK. Do Soluně by za mnou z Kosova mohlo přijet hodně kamarádů,“ dodal nás snajpr.
 

V základní části jsme se prezentovali výkonným útokem, který nás posadil na 8. pozici mezi všemi týmy BCL, v naší skupině jsme s 82,3 body na zápas byli nejlepší. Tabulce nejproduktivnějších týmů vévodí EWE Oldenburg, který byl o necelé tři body na zápas lepší než my. Také si dokážeme velice dobře ohlídat podkošový prostor a počtu doskočených míčů jsme skončili na krásném druhém místě s počtem 38,9 doskoků na zápas. Zde je lepší jen Tenerife (39,4). Výborně jsme si vedli také v počtu ztracených míčů. S cifrou 10,7 ztráty na zápas, jsme třetí nejlepší. Nejlepší je Oldenburg s 10,1 ztrát na utkání.

 

Čtyřem hráčům: Vojtovi Hrubanovi (VH), Jaromíru Bohačíkovi (JB), Dardanu Berishovi (DB) a Borisi Baračovi (BB) jsme položili šest stejných otázek.

 

V základní části Champions League jsme uhráli 10 vítězství. Co přineslo takový úspěch týmu?

VH: To, že máme dobrý tým (úsměv). Nejsou zde hráči, kteří by byli sobečtí na hřišti a hráli to moc na sebe. V každé situaci držíme při sobě a to je klíčem k úspěchu.

JB: Máme velmi dobrou týmovou chemii, každý z nás má svoje silné stránky, které využívá pro hru celého týmu.

DB: Může za to velmi dobrá rotace celého týmu. Komunikujeme spolu všichni a hrajeme jako tým. Samozřejmě postupem do play-off nic nekončí, spíše začíná. Musíme v takovém stylu i nadále pokračovat!

BB: Naším klíčem k úspěchu je naše týmová chemie. I když nezačneme nejlépe, dokážeme se vzpamatovat a dovést zápas do vítězného konce ve většině zápasů.

 

V kterém zápase jsme podle Tebe podali nejlepší výkon?

VH: Jsme jediný tým, co porazil Zelenou Horu na jejich palubovce, tudíž to bude asi tento zápas.

JB: Domácí zápas proti Arisu, vyhráli jsme více jak o 20 bodů, a myslím, že to byl náš nejlepší zápas tuto sezonu současně na obranné i útočné polovině.

DB: Neodehrál jsem všechna utkání, ale určitě bych vyzdvihl domácí zápasy proti Bonnu a venkovní proti Nanterre.

BB: Mým nejpovedenějším utkáním byl domácí zápas proti Telekom Bonn.

 

Mezi týmy BCL máme nejvyšší počet vystřelených pokusů. Proč tomu tak je?

VH: Snažíme se hrát rychle dopředu a zakončovat už před polovinou limitu pro postupný útok. Když nehrajeme takhle rychle, nemáme tolik střel a většina takových utkání končí porážkou.

JB: Vychází to z našeho rychlého stylu hry, snažíme se skórovat co nejrychleji.

DB: Hrajeme rychle a agresivně na obou stranách hřiště. Máme také hodně útočných doskoků, to tomu také hodně napomáhá.

BB: Myslím, že to bude naším rychlým stylem hry. Rychlé protiútoky a mnoho útočných doskoků.

 

V prvním utkání letošního ročníku BCL jsme doma s Nanterre prohráli, ale na jejich palubovce jsme jim to vrátili. Jaký jste z toho měli pocit?

VH: Samozřejmě to byl skvělý pocit. V prvním zápase jsme nehráli dobře, neproměňovali jsme lehké střely. Výhra v druhém zápase proti nim byla důležitá nejen kvůli postavení v tabulce, ale i kvůli našemu myšlení.

JB: Pomsta je vždy krásná (smích), ale určitě to byl těžký a namáhavý zápas. Nanterre nám nic nedalo zadarmo.

DB: Na domácím utkání jsem tu ještě nebyl. Vím ale jistě, že druhý zápas proti Nanterre byl velmi namáhavý a výhra byla a je velmi důležitá v cestě za naším cílem.

BB: I když jsme domácí zápas prohráli, věděli jsme že na tento tým máme a ukázali jsme to u nich doma.

 

Jediným týmem, který nás dokázal dvakrát porazil je Besiktas. Proč jsme prohráli dvakrát právě s tímto týmem?

VH: Podle mě mají nejlepší kádr ve skupině. Myslím, že skoro každý hráč od nich má zkušenosti z NBA nebo Euroligy. Mají dobrého trenéra a samozřejmě jsou mezi favority BCL. I přes jejich silnou sestavu jsme s nimi doma sehráli dobrý zápas.

JB: Mají velmi dobré hráče, mnoho zkušeností a hrají i jako tým velmi dobře. To z nich dělá jednoho z favoritů letošního ročníku BCL.

DB: Besiktas je prostě dobrý tým a myslím, že si první místo ve skupině zaslouží… i když to měl jen těsně a právě o dvě výhry nad námi.

BB: Mají opravdu dobrou soupisku s hráči s euroligovými zkušenostmi a skvělou týmovou chemii. Ale jestli se s nimi potkáme ještě jednou, tak je už porazíme!

 

Stejně jako vloni jsme postoupili do play-off Ligy mistrů, ale nezvládli jsme první kolo. Co musíme letos udělat lépe?

VH: Ano, je to tak. Minulou sezonu jsme prohráli důležitý zápas proti Sassari. Osobně mám hodně špatných vzpomínek na tento zápas, kdy jsme doma hráli dobře, ale prohráli jsme v celkovém součtu dvou zápasů o koš střelou v poslední sekundě hrací doby. Naopak je to pro nás dobrá zkušenost, že musíme hrát naplno nejen v domácím zápase, pokud si vzpomínám, prohráli jsme venku asi o 25 bodů.

JB: Nejlepší by bylo vyhrát oba zápasy (smích). Já nevím, jak to přesně v prvním kole play-off bylo. Když jsem byl v USK, nesledoval jsem to tak pozorně.

DB: Nevím, co se stalo vloni, ale letos chceme postoupit.

BB: Každý zápas je jiný, natož každá sezona je jiná. Protože máme letos velice dobrý a zkušený tým, doufám, že pojedeme podle jiného scénáře.  
 
vloženo: 14.02.2018 06:59 / přečteno: 1267x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.