JEDEN KONČÍ, DRUHÝ ZAČÍNÁ

JEDEN KONČÍ, DRUHÝ ZAČÍNÁ

Čerstvý vítěz Českého poháru 2017 a třináctinásobný mistr NBL týden před koncem přestupního období provedl pravděpodobně poslední zásah do sestavy. Místo Diamona Simpsona, kterému končí ve středu 22.února smlouva, angažoval na jeho post o tři roky mladšího a o tři centimetry vyššího Kennetha Halla.

Odcházející Diamon Simpson, který poslední zápas odehraje proti Sassari, od konce října do dneška odehrál v české lize 15 zápasů v průměru kolem 15 minut, nastřílel 125 bodů a pod oběma koši získal 81 míčů. Jeho bodovým maximem bylo 19 bodů v utkání proti USK Praha. V Lize mistrů odehrál Simpson 13 utkání a za 18 minut na utkání stihl v průměru 9,2 bodů a 5,8 doskoků na zápas. Byl nejlepším nymburský hráčem na útočném doskoku jak v NBL tak v BCL. „Chtěl bych popřát týmu splnění všech sportovních cílů v této a následujících sezonách a děkuji všem nymburským fanouškům za podporu při zápasech,“ řekl odcházející Diamon Simpson.

 

Kenneth Hall je absolvent university v Tennessee, kde hrál v první divizi NCAA. Prvním profesionálním angažmá bylo MBK Reiker Komárno na Slovensku. V týmu patřil k lídrům a pomohl klubu probojovat se do semifinále slovenské ligy. V roce 2014 byl draftován do D-League do týmu Delaware 87ers a v minulé sezoně zde odehrál 38 utkání s průměry 7,3 bodů na zápas a 4,7 doskoků na zápas. Na konci sezony přestoupil do dalšího týmu D-league Santa Cruz Warriors a stal se šampiónem v této druhé nejvyšší soutěži v Americe.

 

Sezonu 2016/17 začal Kenny v řeckém klubu Koroivos Amaliadas, kde jako člen základní pětky trávil na palubovce v průměru 30 minut. Do koše soupeře doručoval více než 13 bodů na zápas a měl 6,6 doskoků na zápas.

 
„Věděli jsme, že Diamon má smlouvu na dobu určitou, a proto jsme hledali adekvátní náhradu. Věříme, že se nám to příchodem Kenna Halla povedlo. Jak jsem mohl vidět je silný na doskoku a dokáže hrát zády i čelem ke koši,“ vytáhl největší přednosti nové akvizice trenér Ginzburg. Kenneth Hall by měl nastoupit už v sobotu 25.února proti Opavě. 


 
vloženo: 21.02.2017 15:52 / přečteno: 3990x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.