PETR BENDA NA DVA ROKY LVEM

PETR BENDA NA DVA ROKY LVEM

Petr Benda bude i nadále nymburským Lvem. V tomto týdnu podepsal pivot a desetinásobný mistr Česka se čtrnáctinásobným šampiónem ČR dvouletou smlouvu.

„Petr je příkladný lídr týmu. Jeho pracovní morálka je něco, co by se mělo vyučovat na škole. Jeho profesionální přístup je přesně to, čím se náš klub chce prezentovat a my jsme rádi, že můžeme pokračovat společnou cestou dál. Petr je přesně ten člověk, kterého chce mít trenér ve svém týmu a ne v týmu soupeře. Přeji jemu i nám přinejmenším stejný úspěch, jakého jsme dosáhli v předchozích deseti letech vzájemné spolupráce,“ potěšil asistenta trenéra Orena Amiela podpis smlouvy mezi klubem a bývalým reprezentačním pivotem Petrem Bendou.

 

Představovat Petra Bendu by bylo nošením dříví do lesa, proto jen stručně. Jeho basketbalové začátky se váží k rodné Jihlavě, odkud ho do Brna povolal legendární lovec talentů Miroslav „Miki“ Pospíšil a dal mu jako devatenáctiletému především obrovskou důvěru. Už v první sezoně odehrál Petr 14 minut na zápas a v první sezoně mezi elitou nastřílel 131 bodů. Jeho role v Brně rostla a rostla a v sezoně 2006/07, poslední v moravské metropoli, trávil na palubovce více než 35 minut na zápas.

 

V roce 2007 však udělal Petr klíčové rozhodnutí a přestoupil do Nymburka. Jeho minuty i počet bodů sice poklesly, ale to se v týmu s tak velkou konkurencí dalo očekávat. Petr Benda je hráč, který jde do všeho naplno a svou roli v týmu udržel až neuvěřitelně po celých deset let v Nymburce. Počet zápasů, kdy nenastupoval v základní pětce, by se dal počítat na prstech jedné ruky.  V Národní basketbalové lize pomohl Petr Nymburku 3.547 body a 1.709 doskoky.

 
Aktuálně je Petr Benda mužem s nejvyšším počtem mistrovských titulů NBL v činné službě. O jeden víc má šéf nymburské Basketbalové akademie Ladislav Sokolovský, a pokud Nymburk uspěje i v letošní sezoně, budou se dělit s křídelníkem Sokolovským o první místo absolutně. 
 
vloženo: 08.06.2017 12:28 / přečteno: 2915x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.