Aktualita | VYO HLÁSÍ NÁVRAT
VYO HLÁSÍ NÁVRAT

VYO HLÁSÍ NÁVRAT

Bývalý Válečník Tomáš Vyoral bude v nové sezoně bojovat za nymburského mistra ČEZ Basketball Nymburk. Do kádru Nymburka se tak vrací po pěti sezonách a nově podepsal smlouvu na tři roky.

Tomáš Vyoral 2011

„Tomáš přichází v jiné situaci než při svém prvním vstupu do Nymburka. Je o pět let starší, má mnohem více zkušeností, které už v naší nejvyšší soutěži ukázal. Nyní přichází čas, aby se prosadil v lepším týmu i v lepší evropské soutěži. Věřím, že půjde podobnou cestou, jakou šel například Pavel Pumprla nebo Vojta Hruban. Tomáš Vyoral zapadá do koncepce naší rychlé hry, nebojí se vystřelit a svou sílu je schopen prezentovat i v obraně. Nečeká ho snadná práce při začlenění do týmu, ale my mu věříme,“ řekl k nové posile čtrnáctinásobného mistra trenér Ronen Ginzburg.

 

Tomáš Vyoral si první body v nejvyšší české soutěži připsal v dresu Karmy Poděbrady v říjnu roku 2009 proti Sokolu Vyšehrad, kdy dal mimo jiné 3 trojky z pěti pokusů. Jako sedmnáctiletý nováček v průměru nastupoval v polabském týmu na dvaadvacet minut a nastřílel celkem 148 bodů. Podobnou minutáž získal v dalším roce v USK Praha, ale dokázal se více bodově prosadit (218 bodů). Na Folimance si zahrál společně s Vojtou Hrubanem nebo Martinem Křížem. Kromě NBL Tomáš oblékal dres prvoligového Sokola Pražského, kde ve 13 zápasech nastřílel 213 bodů. 

 

V sezoně 2011/12 přestoupil Tomáš Vyoral do Nymburka. Ve čtyřiceti zápasech a za A-tým v NBL odehrál v průměru 9,6 minut a nastřílel 106 bodů. Z bývalých spoluhráčů se i v následující sezoně potká s Geno Lawrencem, Pavlem Pumprlou a Petrem Bendou. V  sezoně 2012/13 nastupoval Tomáš Vyoral za Kolín v NBL (19 zápasů, 12,4 minut/zápas) a zároveň byl lídrem prvoligového nymburského béčka, ve kterém za více než 33 minut na zápas nastřílel 487 bodů (18 bodů na zápas).

 
Tomáš Vyoral 2011

V posledních čtyřech letech byl Tomáš Vyoral hráčem Děčína. V prvních třech sezonách byl vidět Tomášův progres, zvyšoval se počet minut, počet bodů i asistencí. Jeho nejlepší sezonou v NBL byla sezona 2015/16, kdy odehrál v průměru 27,6 minuty na zápas, nastřílel 686 bodů a svým spoluhráčům rozdal více než dvě stovky finálních přihrávek. Zajímavou statistikou je poměr získaných a spáchaných faulů 220:121. V minulé sezoně se však na svém postu musel o minuty více dělit, přesto stále byl nejdůležitějším rozehrávačem Severočechů.

 

Otec Vladimír Vyoral musí být na svého syna Tomáše a dceru Terezu náležitě pyšný. Oba dva budou totiž v příští sezoně hájit barvy nejlepších týmů Česka – Nymburk  muži a USK Praha ženy.

 
vloženo: 10.07.2017 12:55 / přečteno: 3488x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.