Aktualita | JUBILANT SOKY
JUBILANT SOKY

JUBILANT SOKY

Basketbalista Ladislav Sokolovský, jedenáctinásobný mistr České republiky, mnohonásobný reprezentant České republiky a nyní šéf nymburské Basketbalové akademie, slaví dnes čtyřicáté narozeniny.

Láďa se narodil 28.července 1977 v Přerově a místní sokolovna se stala jeho prvním kolbištěm. V roce 1995 si ho zde vyhlédl lovec talentů Miky Pospíšil a osmnáctiletý dorostenec přestoupil do Brna. Ladislav Sokolovský není žádný přelétavý ptáček, za dvacet let aktivní kariéry mezi muži vystřídal pouze tři týmy – Brno, Opava, Nymburk. Za tu dobu získal 11 mistrovských titulů a v této kategorii je zatím vedoucím mužem české historie.
 

Jak už jsme napsali, Láďa vystřídal jen tři basketbalová města. Po třech letech v Brně, kde začínal v družstvu starších dorostenců, přestoupil do Opavy. Do týmu, který byl na konci 20.století na vrcholu basketbalového žebříčku týmů. Tři ze čtyř opavských titulů získal i Ladislav Sokolovský. Se stejným týmem má i jeden ligový bronz a dvě stříbra. Poslední opavské zlato získal Láďa v nervy drásajícím sedmém zápase finále právě proti našemu týmu.

 

O dva roky později už Láďa Sokolovský zvedal pohár pro vítěze ligy za náš tým. A stejně to pak vypadalo i na konci dalších sedmi sezon v našem klubu. V roce 2012 začínal Láďa Sokolovský svou devátou sezonu v Nymburce, ale počínající zdravotní potíže a klesající minutáž na palubovce vyústila v jeho odchod do Opavy, kde přeci jen frekvence zápasů byla daleko menší než v Nymburce.

 

Dohoda mezi ním a vedením klubu, že se po skončení aktivní kariéry Láďa vrátí do Nymburka jako trenér basketbalového centra mládeže se naplnila v roce 2015. „Před koncem každé sezony se mě z vedení Nymburka ptali, jestli budu ještě pokračovat a vždycky respektovali, že chci ještě pokračovat jako hráč a dali mi čas,“ řekl v roce 2015 Ladislav Sokolovský. Prvním jeho týmem byli kadeti U17 a stejná věková kategorie dovedla Láďu k jeho největšímu trenérskému úspěchu v Nymburce, když se v minulé sezoně stal s nimi Mistrem ČR kategorie U17.

 

Dnes je Ladislav Sokolovský hlavním trenérem  a vůbec šéfem celé Akademie, který se stará o její chod. Krom toho v nadcházející sezoně povede tým kadetů U17A v extralize, kde bude obhajovat titul Mistra ČR.

 

Oslovili jsme jeho bývalé trenéry, spoluhráče i funkcionáře a požádali je o přání našemu oslavenci. Tady jsou (seřazené abecedně podle příjmení):

 

Petr Benda (spoluhráč z Nymburka i reprezentace): Tak milý Ladislave, přeji ti všechno nejlepší k tvým kulatinám, i když mě to trošku překvapilo, myslel jsem, že jsi čtyřicetiny slavil už před pěti lety. Přeji Ti, ať si stále zdravý, popřál bych Ti i ať si stále krásný, ale to už asi neklapne, přeci ti nebudu lhát.

 

Pavel Beneš (spoluhráč z Nymburka i reprezentace): Láďo, přeju ti vše nej, především rodinnou pohodu a do té druhé čtyřicítky ať jsi v roli trenéra a manažéra stejně úspěšný jako v hráčské kariéře. Našlápnuto máš.

 

Zdeněk Hummel (tehdy trenér Opavy, když Láďa získal první titul): Přeju Ľaďovi všechno nejlepší, pevné zdraví a hodně úspěchů v trenérské práci. Na kluky jeho generace mám jen ty nejlepší vzpomínky. V nároďáku i Opavě vždycky odváděl maximum, byl to velký talent a skvělý kluk. Ovšem začátky nebyly vždycky tak snadné. Pamatuji si, když jsem ho poprvé postavil do základu v Opavě křičel na mě majitel klubu „Vyhoď toho Sokolovskýho!“… a já ho nevyhodil…

 

Miroslav Jansta (bývalý prezident klubu): Jsem nesmírně rád, že se Láďa Sokolovský dožívá životního jubilea právě v nymburském trenérském dresu, protože je to hráč, jakých bylo v posledních dvaceti letech v Čechách jako šafránu. Protože to je skvělý kluk, chci mu popřát co nejvíce zdraví a pevných nervů v nymburském dresu, ve kterém, doufám, vydrží, co mu „zdraví bude sloužit.“

 

Muli Karturin (tehdy trenér Nymburka, když Láďa získal první titul v Nymburce): Wow Sokymu už bude čtyřicet??? Soky přeji Ti jen všechno nejlepší. Byl jsi jedním z mých nejoblíbenějších hráčů. Sehrál jsi důležitou roli v tom, aby se Nymburka dostal tam, kde je dnes.

 

Radek Nečas (spoluhráč z Nymburka i reprezentace): Láďo, přeju Ti vše nejlepší k tvému kulatému jubileu. Teď už pojedeš panáčku pomalu s kopce dolů a čekají Tě samá pozitiva a sociální jistoty :-), bo čtyřicítka je věkem, kdy toho člověk má za sebou pomalu víc než před sebou :-) :-) :-) Ať ti špunti dělaj jen samou radost a jste všichni zdraví.

 

Miroslav (Miky) Pospíšil (jeho první trenér v mužské lize): Přeji mu, aby byl jeho basketbalový život ještě krásnější, když teď pracuje jako funkcionář. Byl jsi velmi dobrým a inteligentním hráčem a já doufám, že se prosadíš i jako funkcionář, aby se ten český basketbal i tvojí zásluhou trošku pozvedl, protože teď je to katastrofa.

 

Rudolf Šimeček (generální manažer Nymburka): Láďo, chtěl bych ti popřát, abys ani po čtyřicítce neubral na drajvu, se kterým ses chopil řízení naší Basketbalové akademie, také abys ze své práce a z výsledků svých svěřenců měl nejen dobrý pocit ale i radost. A samozřejmě dobré zdraví a optimismus a vše dobré i v soukromém životě!

 

Vratislav Šístek (vedoucí týmu mužů): Láďo, přeju Ti dalších plodných čtyřicet let ať máš pevnou ruku ve vedení, jako jsi měl na hřišti.

 

Maurice Whitfield (bývalý spoluhráč z Nymburka): Ze srdce Ti chci, jako svému bratru Sokymu, popřát všechno nejlepší. Vzpomínám si, když jsem poprvé hrál proti Tobě. Já v Novém Jičíně, Ty v Opavě,… chlape, jak ten čas letí! Jsem šťastný, že jsem pak mohl být i Tvým spoluhráčem a ještě šťastnější, že Tě mohu brát jako svého bratra a přítele. Krásné narozeniny starý brachu!

 
vloženo: 28.07.2017 13:35 / přečteno: 2610x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.