Aktualita | PŘEDSTAVENÍ NEDĚLNÍHO SOUPEŘE
PŘEDSTAVENÍ NEDĚLNÍHO SOUPEŘE

PŘEDSTAVENÍ NEDĚLNÍHO SOUPEŘE

Poslední zápas před startem Kooperativa NBL odehrajeme v neděli 1.října od 16:00 hodin proti rakouskému týmu z města v Horních Rakousích Welsu.

Klub Raiffeisen Flyers Wels, který do této sezony startoval pod názvem WBC Wels, dokázal vyhrát rakouskou ligu v roce 2009, i když šel do play-off až ze šestého místa. Během vyřazovacích bojů přehrál Oberwart, Fürstenfeld a ve finále Gmunden. O rok později skončil Wels druhý, ale přemožitele našel už ve čtvrtfinále. V dalších letech se tým umisťoval mezi sedmým a čtvrtým místem rakouské ligy a konečnou stanicí v play-off bývalo nejvýše semifinále. Teprve v roce 2016 se Wels probojoval až do finále, kde však prohrál s Oberwartem. V minulé sezoně skončil Wels po základní části pátý a v semifinále potrápil vítěze základní skupiny Oberwart.

 

V klubu z Welsu lze vysledovat několik českých stop v hráčském kádru. Asi nejúspěšnějším českým basketbalistou byl Pavel Staněk, který zde působil v letech 2004 až 2008, tedy 4 sezony. Za tu dobu v jeho dresu nastřílel 1565 bodů a je jedním z necelé desítky hráčů, kteří za Wels nastříleli více než 1000 bodů. Dva roky, naposledy v minulé sezoně, byl hráčem Welsu také Aleš Chán. V sezoně 1999/2000 hrál ve Welsu současný generální sekretář Michal Konečný. Nejdelším pobytem ve Welsu se může pochlubit Pavel Buriánek (*1972, nyní Prostějov B), který strávil v týmu 8 let. Před tím hrál za Tonak Nový Jičín nebo Chomutov. Ve spojení s Welsem můžeme zaznamenat také jména jako Curtis Bobb (Nový Jičín), nebo pětileté působení Rodericka Platta (2068 bodů), později hráče USK Praha a BC Kolín.

 

Do Nymburka však trenér Rakušan Sebastien Waser a jeho asistent Řek Dimitris Sarikas přiveze jiné družstvo. Hrajícím inventářem je Davor Lamesic, který je v klubu od roku 2008 se smlouvou do roku 2019. Je jediným hráčem, který pamatuje mistrovský rok. Ve Welsu podává stabilní výkony. Trenéři ho posílají na palubovku v průměru na 26-33 minut a roční nástřely se pohybují mezi 10,7 až 17,4 bodů. Davor byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem rakouské ligy v letech 2006, 2008 a 2017.

 

Na soupisce jsou dva Američané. Pro oba dva to bude nejen první evropská zkušenost, ale také první sezona po universitě. Chambers studoval Harvard a Wilson universitu Coastal Carolina. Třetím cizincem je Milovan Drašković z Černé hory, který má za sebou i rok v Barceloně. Soupiska Welsu je věkově různorodá, od třiatřicetiletého Lamesice až po patnáctiletého Jakupovice.

 

Wels má v této sezoně za sebou nejméně sedm přípravných zápasů. Prohrál s Basket Liege (59:101) a Tübingenem (67:100) a zvítězil nad Norimberkem (90:89), Bayernem Mnichov (92:87), St.Pöltenem (99:68), Gmundenem (86:79) a MBK Karlovka Bratislava (87:71).  

 

Věříme, že si nenecháte ujít poslední přípravné utkání našeho kompletního týmu s rakouským Welsem.

 
 
 
vloženo: 30.09.2017 01:55 / přečteno: 1639x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.