TISKOVÁ ZPRÁVA

TISKOVÁ ZPRÁVA

Odchod hlavního trenéra týmu ČEZ Basketball Nymburk k reprezentačnímu výběru České republiky na plný úvazek vyvolal na postu trenéra posun. Z asistenta Orena Amiela se stal hlavní trenér a při náročnosti soutěží, které Nymburk hraje, nemohlo místo asistenta zůstat neobsazené.

Na uvolněný post klub angažoval za pár měsíců čtyřicetiletého Aleksandra Sekuliće, slovinského basketbalové trenéra z Lublaně, jehož poslední štací bylo asistent trenéra aktuálních mistrů Evropy ze Slovinka.

 

Sekulić je už zkušený kouč, který se trenérské práci věnuje od roku 1996. V týmu Geoplin Slovan Ljubljana byl v osmnácti letech trenérem U14 a asistentem U18. Ve stejném klubu se stal v roce 2004 asistentem u mužského áčka a o dva roky později už vedl stejné družstvo jako hlavní trenér. V první sezoně dotáhl své hráče až do semifinále slovinské ligy. V roce 2010 si ho vybral  Aleksander Džikić jako asistenta v klubu Krka Novo Město. Ve dvou sezonách 2011-2013 pak byl hlavním trenérem tohoto známého slovinského klubu, se kterým získal v roce 2012 mistrovský titul a v Eurocupu se probojoval do fáze TOP 16. V sezoně 2015/16 byl hlavním trenérem mládežnických složek týmu Union Olimpija Ljubljana a v minulé sezoně vedl družstvo Sixt Primorska, se kterým skončil na 7.místě slovinské ligy.   

 

Zkušenosti přidávala Sekulićovi také práce u reprezentačních výběrů Slovinska, ať už juniorských či dospělých, se kterými začínal už v roce 2006. V roce 2015 byl hlavním trenérem výběru U18, o rok později u kategorie U20 a současně u týmu dospělých jako asistent trenéra.

 

„Výběr asistenta necháváme vždy na hlavním trenérovi. V této situaci to nebyla lehká práce, protože nebylo snadné najít trenéra, který by se mohl uvolnit. V případě Sekuliče je to , podle mě, správná volba, protože působil u úspěšného slovinského reprezentačního výběru, který vyznává styl podobný tomu našemu,“ řekl k angažování nového asistenta trenéra generální manažer Rudolf Šimeček. 

 
vloženo: 19.10.2017 18:53 / přečteno: 1616x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.