MÍSTO QUINCYHO PŘIJDE BERISHA

MÍSTO QUINCYHO PŘIJDE BERISHA

Zaplnili jsme uvolněné místo po odchodu Quincyho Diggse. Tentokrát jsme lovili v evropských vodách a do Nymburka přichází kosovský reprezentant Dardan BERISHA.

Před čtrnácti dny devětadvacetiletý rodák z Peje v Kosovu měří 191 centimetrů a prošel několika evropskými týmy. Nejdelší čas strávil v týmech na Balkánském poloostrově a také v Polsku. Za svého působení u našich severních sousedů získal polské občanství a reprezentoval Polsko na ME 2011 a také na ME U20 divize B v roce 2008. Aktuálně bojuje Dardan v kosovském národním výběru v kvalifikaci o MS 2019. Je tedy jedním z mála hráčů, kteří dostali možnost startovat za dva reprezentační výběry. To je možné jen proto, že Kosovo bylo uznáno organizací FIBA až v roce 2015 a hráči, kteří měli kosovské občanství, mohli reprezentovat svou zemi bez ohledu na to, zda před tím působili v jiných národních výběrech. I když Kosovu v kvalifikaci nedaří, prohrál oba zápasy s Litvou i Maďarskem, Dardan je lídrem svého týmu. Na palubovce strávil ve dvou zápasech průměrně 36,4 minuty a konto soupeře zatížil 41 body.

 

Profesionální kariéru začal v roce 2006 v týmu z rodného města Peja, ale už před tím působil v Chorvatsku v juniorském týmu Cibony Zagreb. Rok nato začal sezonu v klubu nižší španělské ligy Trujillo Destino Turistico, aby v lednu 2008 podepsal dvouletý kontrakt v družstvu Polonia 2011 Warszawa. V následujícím roce pomohl tomuto týmu k postupu z druhé nejvyšší soutěže do první jako pátý nejlepší střelec 1.ligy s průměrem vyšším než 16 bodů na zápas. Střeleckou výkonnost si udržel pak i ve stejném týmu o ligovou úroveň výš. V dalších dvou letech pokračoval Berishav polské nejvyšší soutěži, tentokrát v dresu předního polského týmu Anwil Wloclawek, ve kterém si zahrál EuroCup i VTB ligu. Po neúspěšném try outu Asseco Prokom Gdynia se v roce 2012 vrátil na rok do rodného Peja v kosovské Superlize.

 

V letech 2013-2015 odehrál dvě sezony v týmu dvanáctinásobného mistra Kosova Signal Priština. V prvním roce byl čtvrtým nejlepším střelcem domácí Superligy (19,7 bodů na zápas), a druhým nejlepším střelcem Balkánské ligy (17,5 b/z). O rok později byl dokonce vůbec nejlepším střelcem obou lig, jak kosovské tak Balkánské a to průměrem 24 bodů na zápas, také byl třetím nejlepším nahrávačem Balkánské ligy (5,3) a čtvrtým nahrávačem v kosovské Superlize (5,1). V roce 2015 jeho kroky zamířily do Cibony Zagreb, kde odehrál 6 zápasů v Adriatické lize, ale ještě v říjnu se vrátil do Prištiny, kde stihl odehrát 21 zápasů Superligy, 6 zápasů FIBA Europe Cupu a 15 zápasů Balkánské ligy. Opět patřil do první pětky nejlepších střelců v Superlize a Balkánské lize. Neztratil se ani v FIBA EuropeCupu, kde se jeho bodový účet zastavil na čísle 18,3 bodů na zápas.

 

Předminulou sezonu se Dardan vrátil do Polska to týmu AZS Polfarmex Kutno, kde si v nejvyšší soutěži připsal průměrně 15,9 bodů na zápas. V lednu 2017 svoje účinkování v Polsku ukončil a následující měsíc se přesunul do italského JuveCaserta, týmu nejvyšší ligy. Tuto sezonu začal opět v družstvu Signal Priština. 

 

„Dardan byl v našem hledáčku už delší dobu. V první řadě jsme hledali hráče s dobrým charakterem, hráče, který má zkušenosti a který se chce obětovat pro týmové vítězství. Myslím, že Dardan Berishaje ten správný typ a doufám, že se začlení do našeho týmu v co nejkratší době,“ řekl k příchodu nové akvizice trenér Oren Amiel.

 
 
 
vloženo: 27.11.2017 14:15 / přečteno: 3253x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.