VÝMĚNA NA POZICI 4/5

VÝMĚNA NA POZICI 4/5

ČEZ Basketball Nymburk provedl o víkendu další změnu v podkošové sestavě. Místo Calvina Godfreye přichází další Američan Alexander Davis.

Calvin Godrey, který v Nymburce nastoupil poprvé 15. listopadu v zápase Českého poháru v Přelouči, po dvou utkáních v Kooperativa NBL a jednom zápase v Champions League u mistra končí. Vzhledem k tomu, že nesplnil do něj vkládaná očekávání, jeho try-out se v trvalou smlouvu neproměnil. Calvin bude mít ve třech soutěžích, které za svůj pobyt v Nymburce stihl zapsáno v NBL 21 bodů a 4 doskoky, v Českém poháru 15 bodů a Lize mistrů 2 body a 4 doskoky.  

 

Na chvíli opuštěné místo podkošového hráče si Nymburk vyhlédl pětadvacetiletého, 206 cm vysokého Alexandra Davise. Za mořem Davis odehrál dvě sezony v NCAA za universitu Fresno State. V 57 zápasech nastřílel v průměru 5,4 bodů na zápas a doskočil necelé 4 míče za zápas. V roce 2015 vstoupil do vysoce ceněné americké soutěže D-League, kde v prvním roce odehrál padesát zápasů za tým Erie Bay Hawks. V další sezoně začal ve stejném klubu, ale v únoru 2017 se upsal týmu ze stejné soutěže D-League Northern Arizona Suns. Celkově za dva roky v D-League odehrál Davis 101 zápasů s průměrem více než osmi bodů a pěti doskoků na utkání.

 

V mezidobí, v létě 2016, odehrál v letní lize NBA Pro Summer League v Orlandu za Orlando White pět zápasů a pomohl jim k celkovému vítězství 27 body, 15 doskoky a 5 bloky.

 

Po dvou profesionálních letech v USA se rozhodl okusit evropské palubovky. Jeho prvním angažmá letošní sezony byl bulharský tým nejvyšší soutěže BC Beroe Stara Zagora. Jako člen základní pětky odehrál v osmi zápasech průměrně 25 minut a do listiny střelců si zapisoval 17,5 bodů na zápas, při úspěšnosti z pole 55,3%. K tomu přidal 7,8 doskoků na zápas. Ještě na začátku sezony pomohl Beroe vyhrát v bulharském Superpoháru.

 

Do evropského klubového basketbalu se zapsal díky kvalifikaci o FIBA Europe Cup. Ve dvou zápasech proti belgickému Belfius Mons-Hainaut zaznamenal v průměru 10 bodů a osm doskoků, ale jeho tým do základní části soutěže neprošel. Nyní bude za Nymburk hrát Basketball Champions League. „Tato soutěž je pro mě obrovskou motivací. Věřím, že tentokrát Nymburku pomohu v postupu do dalších bojů,“ řekla krátce po příletu do Čech nová posila Alex Davis.

 

„Hledali jsme atletického hráče, který dobře běhá a doskakuje a kdo by se hodil do našeho stylu hry. Věříme, že Alex je takový hráč. Je mladý, hladový po úspěchu a nadšený, to jsou pro nás také velmi důležité vlastnosti. Popřejme Alexovi mu hodně štěstí,“ doplnil hlavní trenér Oren Amiel. 


Alex Davis přijel do Nymburka v neděli večer ze Sofie. Ihned jsme požádali o připsání na naši soupisku a je velká pravděpodobnosti, že by Alex mohl poprvé dnes nastoupit v utkání NBL proti USK Praha. 



 
 
vloženo: 11.12.2017 08:23 / přečteno: 1407x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.