NENO JE ZPÁTKY V ČECHÁCH

NENO JE ZPÁTKY V ČECHÁCH

Českou basketbalovou reprezentaci povede izraelský trenér, který spojil sedm let svého života s Nymburkem, Ronen Ginzburg. 

Oficiální tisková zpráva ČBF: 

Čeští basketbaloví reprezentanti znají svého nového trenéra. Tým, který na letošním Mistrovství Evropy ve Slovinsku skončil na 13. místě, povede izraelský odborník Ronen Ginzburg. Ten už má s českým prostředím bohaté zkušenosti.
Do kvalifikačních bojů o Eurobasket 2015 sice zbývá ještě více jak tři čtvrtě roku, přesto dnes bylo odtajněno jméno nového hlavního trenéra, který bude s týmem na konci léta usilovat o druhou účast na ME v řadě. „Novým trenérem reprezentace se stává Ronen Ginzburg. Česká basketbalová federace se rozhodla angažovat trenéra národního týmu na plný úvazek,“ prozradil předseda ČBF JUDr. Miroslav Jansta.

Česká reprezentace čekala na jméno svého nového trenéra od konce Eurobasketu, kdy skončila smlouva dosavadnímu lodivodovi Pavlu Budínskému. „Vážíme si jeho práce, kterou během čtyř let v roli hlavního trenéra reprezentace odvedl. Pozvedl tým a dokázal ho z divize B dostat až na mistrovství Evropy. Pavel Budínský je ale v současnosti smluvně vázán v BK Děčín,“ uvedl na adresu Budínského předseda ČBF. „Nyní přichází čas změny celkové koncepce přístupu k reprezentaci mužů, která bude mít trenéra na plný úvazek, stejně jako reprezentace žen. Pro Ronena Ginzburga rozhodly jeho mezinárodní zkušenosti a znalost českého prostředí,“ dodal Jansta.
Angažování trenéra mužského národního týmu na plný úvazek koresponduje se systémovou změnou v ČBF. Ronen Ginzburg nebude pouze trenérem A-týmu reprezentace, ale personálně se zapojí do systému vzdělávání trenérů v České republice.

Ginzburg české prostředí zná velmi dobře. Uznávaný izraelský trenér strávil celkem sedm sezón v ČEZ Basketball Nymburk - nejprve jako asistent svého krajana Muliho Katzurina a po čtyřech letech jako hlavní trenér. Se středočeským klubem tak získal celkem sedm mistrovských titulů, stejný počet českých pohárů, ale i řadu úspěchů a zkušeností na evropské scéně v Eurocupu, Adriatické lize a VTB Lize. Po konci sezóny 2012/13 své angažmá u českého mistra ukončil. 15. listopadu Ginzburgovi skončila smlouva s izraelskou televizí, takže je volný nejen pro českou reprezentaci, ale i pro celý český basketbal.
 
vloženo: 29.11.2013 08:22 / přečteno: 4648x
 
« Zpět

23.09.2018    18:00hNejbližší zápas

KK Krka Novo MestoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřKK Krka Novo Mesto
Kde hrajemeŠD Leon Štukelj, Novo Mesto
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
     12
34 567 89
10 11121314 1516
171819 202122 23
24252627282930
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
AUTOSALON LOUDA
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
Dr. MAX
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
CASIA TOUR
hala
XXL
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
AGEL
Velišek  - Podpěra
STARLIFE
ADIDAS
LION SPORT
CAR 4 WAY
J&T BANKA
GEOSAN THETA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.