PROTIHRÁČ NEBUDE SPOLUHRÁČ

PROTIHRÁČ NEBUDE SPOLUHRÁČ

Po třinácti dnech a absolvování necelé dvacítky tréninkových jednotek si poprvé hráči vyzkouší hru pět na pět, kdy jako protihráč nebude vlastní spoluhráč. Ve středu totiž odehrají první přípravný zápas.

Soupeřem jim bude tým Jindřichova Hradce, zápas se však bude hrát o čtyřicet kilometrů severně v Pelhřimově. Kromě zápasu čeká na diváky také autogramiáda hráčů. Místní propagace láká na hlavní hvězdu Petra Bendu. „Pelhřimov je kousek od Jihlavy, tak si mě tam asi pamatujou. I když, co si vzpomínám, tak jsme jako Jihlava s Pelhřimovem často nehráli,“ provětral skoro dvacet let staré vzpomínky náš pivot z Vysočiny.

 

S Jindřichovým Hradcem, kde je už dlouhá léta trenérem Karel Forejt, máme za sebou od roku 2012 čtrnáct vítězných zápasů, přičemž se Hradec ještě ani jednou nedostal v rozdílu na méně než 13 bodů. Mohlo by se tak zdát, že je to jednoduchý, možná až příliš snadný soupeř. „Každý první zápas sezony není o tom, proti komu hrajete, ale o tom, aby se tým sehrál, vyzkoušely se různé taktiky, signály a podobně,“ nepodceňuje prvního soupeře asistent Oren Amiel, který po dobu nepřítomnosti hlavního kouče je trenérem týmu.

 

Půjde tedy vůbec o výsledek? „Není to o tom, jestli je konečný výsledek důležitý nebo ne. Je to o mentalitě a to vítězné mentalitě. Sice je to jen přátelský zápas, ale v hale bude výsledková tabule a tudíž každý chce mít více bodů, než ten druhý. A my nejsme výjimkou,“ poznamenal Oren Amiel.

 

Další „komplikací“ je, že počet hráčů stálého kádru se aktuálně zastavil na čísle osm. Chybí čeští reprezentanti Bohačík, Kříž a Peterka a volno má i Tomáš Vyoral. Na soupisku k utkání však trenér zapíše tucet hráčů. Od začátku přípravy totiž s A-týmem trénují mladíci z Basketbalové akademie Martin Holoubek, Rosťa Jirák, Miloslav Kulich, Dominik Plešingr a Filip Novotný. Kromě posledně jmenovaného, který je na Mistrovství Evropy U18 v basketbalu 3x3, ostatní pojedou do Pelhřimova a doplní tak hráče do dvanáctky.

 

Pro kluky bude určitě zážitkem už jen sedět na lavičce A-týmu při utkání, ale pochopitelně, kdo by nechtěl nějakou minutu na hřišti. „Kolik minut dostanou se uvidí až v průběhu zápasu. Předně potřebujeme vidět našich osm hráčů z A-týmu, jak hrají spolu,“ naznačil asi očekávané priority trenér Amiel ale zároveň nevyloučil, že junioři svou šanci dostanou.

 
 
vloženo: 29.08.2017 18:49 / přečteno: 874x
 
« Zpět

25.09.2017    17:30hNejbližší zápas

Zlatorog LaškoČEZ Basketball Nymburk
SoupeřZlatorog Laško
Kde hrajemeVenku
DružstvoA tým
SoutěžPříprava
Více informacíTermínová listina

Kalendář

DOMAVENKUAKCE
PoÚtStČtSoNe
    123
4 5678 910
11121314 15 16 17
1819202122 2324
2526 27282930 
SPONZOŘI Facebook
ČEZ
EŽP
Město Nymburk
Jansta-Kostka
Nike
AUTOSALON LOUDA
ENTERIA
AVE
Dr. MAX
Renomia
Zepris
VIS
Crystal Bohemia
Inkospor
Elektro Kutílek
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Louda Alform
Louda Reality
Nota Bene
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
hala
Kooperativa
Hyundai
Molten
Česká televize
Špára STK
Barton
BIOMAG
FIDES
LOUDA RENT
ELTODO
Fuel&Oil Traders
K&P Systems
FALDO
FLAMY
CASIA TOUR
XXL
EPL COND
GABNERIA
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.