RYCHLÉ ÚTOKY PŘINESLY VÝHRU O 35

RYCHLÉ ÚTOKY PŘINESLY VÝHRU O 35

První přípravný zápas proti Jindřichovu Hradci skončil naším výrazným vítězstvím 111:76, když jsme soupeře trestali především z rychlých protiútoků, které se našim hráčům už dostávají pod kůži.

Do utkání nastoupil Jindřichův Hradec bez dvou podkošových hráčů Zuzáka a Tawiaha, nám chyběli tři reprezentanti Bohačík, Kříž a Peterka a také Tomáš Vyoral. Základní pětka, která do zápasu vyběhla ve složení: Lawrence, Pumprla, Diggs, Barać a Benda si už v prvních pěti minutách zjednala respekt a po dvou krátkých šňůrách byl ještě do začátku šesté minuty stav 19:4 v náš prospěch. „Nevyrovnali jsme se se jmény Nymburka a příliš brzy jsme opustili plánovanou taktiku. Příliš brzy jsme vyklidili pole a zápas byl rychle rozhodnutý,“ mrzelo trenéra Forejta.

 

Snadné body z rychlého protiútoku byl typický obrázek první čtvrtiny. Slovem „snadné“ rozumějme, že naši hráči zakončovali do nepostavené obrany už v prvních vteřinách útoku. Stojí za tím dril úvodních tréninků. Těžkosti jsme neměli ani pod oběma koši. Už po první čtvrtině jsme vedli o více než dvacet bodů. Po prostřídání sestavy, kdy se už v první polovině do hry dostali mladíci z Akademie, se zápas bodově vyrovnal, ale stále jsme ho měli plně pod kontrolou. Největším rozdílem oproti první desetiminutovce bylo, že ubyly série několika našich košů v řadě.

 

Ve třetí čtvrtině jsme akcelerovali skóre pěti trojkami a dvě minuty před koncem třetí části zápasu jsme vedli už 90:47. Obraz hry připomínal opět úvod zápasu s naší jednoznačnou dominancí z rychlých protiútoků. Teprve až za stavu 103:58 ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny se více prosadili jindřichohradečtí hráči a devíti body v řadě opticky zlepšili hrozivě se vyvíjející skóre utkání. „Posledních deset minut se odehrávalo tak, jak jsme si představovali a jak jsme měli dneska ten zápas odehrát celý,“ potěšilo Karla Forejta.

 

Body: Coleman 24, Šoula 13, Novák 11, Stegbauer 7,… - Ray, Barać a Mickelson po 18, Diggs 13, Benda 12, Lawrence a Kolář 9, Pumprla 7, Plešingr 3, Kulich a Jirák 2, trojky: 6:11, TH: 18/15:20/14, fauly: 18:20, čtvrtiny: 14:36, 19:20, 21:36, 22:19     

 
 
vloženo: 30.08.2017 23:56 / přečteno: 1359x
 
« Zpět
SPONZOŘI Facebook
FIDES
ČEZ
Jansta-Kostka
AUTOSALON LOUDA
LOUDA RENT
ELTODO
Nike
EPL COND
Město Nymburk
Renomia
ENTERIA
Dr. MAX
Fuel&Oil Traders
GABNERIA
Elektro Kutílek
Nota Bene
Pivovar
DP ComTel
Datonet
Zepris
VIS
Inkospor
Wobenzym
Cukrárna Fiala
Crystal Bohemia
Louda Alform
Louda Reality
K&P Systems
Špára STK
Barton
FALDO
FLAMY
Jimsoft s.r.o.
C.L.P.A.
Studio Aleš
CASIA TOUR
hala
XXL
StreetSportLine
Hyundai
Molten
Česká televize
Kooperativa
CEFC
© 2010 - Copyright by ČEZ Basketbal Nymburk a.s. All rights reserved.